Infocentrum Heřmanoměstecko


Autokempink Konopáč

Aktuality

Prodej rybářských povolenek
- týdenní pro dospělé za Kč 600,. a dětských na dobu prázdnin za Kč 200,-
- prodej na recepci kempu.
- platí na místní vodu a podmínka je platný rybářský lístek

Akce v Autokempinku Konopáč 

29.-31. 05. 2020     DIXIE ON THE ROAD 2020

05.-06. 06. 2020     Dětský den s Hubertem

12.-14. 06. 2020     Celoevropské setkání osobních automobilů „ AERO“

18.-21. 06. 2020     Setkání automobilů VW Scirocco 

10.-11. 07.2020      Divadelní představení „Princ a chuďas“ v letním kině

22. 08. 2020           Nefestival

27.-31. 08.2020      Tradiční setkání karavanistů u příležitosti pouti a posvícení v Heřmanově Městci

28. 08. 2020           Valná hromada Federace campingu a caravaningu ČR

29. 08. 2020           3. Flérjarmark na koupališti

29. 08. 2020           Divadelní představení Princ a chuďas v letním kině

18.-19. 09. 2020     25.ročník Babího léta na Železných horách 2020

01.-05. 10. 2020     Ubytování na Zlatou Přilbu  

 

Souteže Železnohorského regionu

Na území regionu bylo pro Vás připraveno několik soutěží, kterými si zde můžete spestřt Váš pobyt a třeba i něco vyhrát  Jedná se o:

Malířská soutěž: Krajina Železných hor v historii a dnes

Navštivte níže uvedená místa v regionu tak, jako v minulosti slavní umělci a namalujte daný námět, který zachytili ve svém díle, svým pohledem. Staňte se i vy slavným malířem regionu!
 
Který obraz namalujete?:
- Závratec u Třemošnice - Berlova vápenka
- Osada Radlín u Heřmanova Městce
- Nasavrky - Kaštanka na podzim
 
Propagační letáček s podrobnými pravidly naleznete zde.

 

Fotosoutěž: Co Vám vyrazilo dech?

Témata:

1. Příroda
2. Zvířata (domácí i divoká)
3. Regionální certifikované výrobky
4. Aktivity (sportovní, kulturní)
5. Jiné – např. co se vám v regionu nelíbí s komentářem návrhu na zlepšení

Více informací o soutěži naleznete na letáčku, po kliknutí zde

Quest Národním geoparkem Železné hory

Jak dobře znáte Železné hory? Národní geopark Železné hory si pro Vás ve spolupráci s informačními centry připravil honbu za pokladem. K tomu, abyste se k pokladu dostali, musíte odhalit heslo, které se ukrývá v tajence. Soutěž Vás nebude nic stát, pouze čas a někdy trochu námahy při přemýšlení nad jednotlivými úkoly.

 

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Cílem soutěže je najít heslo, které se skrývá v tajence. K odhalení hesla slouží indicie, které se do tajenky vkládají. Tyto indicie najdete při putování Národním geoparkem Železné hory.

 

2. Úkolem soutěžícího je navštívit jednotlivé soutěžní okruhy. Po úspěšném vyřešení soutěžního okruhu na Vás čeká odměna v podobě jedné indicie. Po seskládání dostatečného množství indicií pak odhalíte heslo, které zašlete na adresu geoparkzh@vz.cz nebo jej spolu s kontaktními údaji sdělíte na jednom z účastnických informačních center.

 

3. Každý soutěžící, který správně zaslal soutěžní heslo, bude zařazen do slosování o 10 sběratelských geologických odměn.

 

4. Soutěžní okruhy jsou nenáročné a zaberou Vám nejvýše půl den. Pro úspěšné absolvování každého okruhu, je třeba si na informačním centru vyzvednou soutěžní list, který je pro každý okruh odlišný. Tyto listy jsou ke stažení i na webových stránkách zúčastněných informačních center, Národního geoparku Železné hory (www.geoparkzh.cz) a turistické oblasti  Chrudimsko-Hlinecko (www.navstevnik.cz).

 

5. Soutěže se účastní tato Informační centra: Chrudim, Slatiňany, Heřmanův Městec, Třemošnice, Seč, Chotěboř, Hlinsko, Nasavrky, Skuteč, Chrast, Luže, Proseč a Ždírec nad Doubravou.

 

6. Soutěž není časově omezena. Slosování bude probíhat vždy ke konci kalendářního roku. Datum slosování a ceny budou zveřejněny v prostorách všech zúčastněných informačních center, na jejich webových stránkách a na stránkách Národního geoparku Železné hory (www.geoparkzh.cz) a turistické oblasti Chrudimsko- Hlinecko (www.navstevnik.cz). Po slosování bude na těchto místech k nahlédnutí také seznam výherců.

Celkový leták se soutěžní tajemkou.

Questing Heřmanova Městce

Velká razitková soutež Železnohorského regionu

Pravidla soutěže:

1) Zakoup jakýkoliv pohled z území Železnohorského regionu

2) Získej a orazítkuj ho nejméně 5 razítky z míst regionu - seznam razítkek naleznete zde a mapu s razítkovými místy zde.

3) Uveď na orazítkovaný pohled: jméno, adresu, telefon a e-mail a odevzdej ho do jakéhokoliv infocentra regionu (TIC Heřmanoměstecko, TIC Přelouč, TIC Třemošnice, TIC Seč, TIC Nasavrky)

4) Losování o ceny s tématikou regionu bude probíhat na Babím létě na Železných horách v Autokempinku Konopáč, které se uskuteční 22. a 23. září 2011.

V rámci soutěže byla také vytvořena kolekce pohledů s jednotným označením "VÍTEJTE I VY" Železnohorský region. V nynější době můžete získat 29 různých pohledů.

Putování za pověstmi Chrudimska - Hlinecka

Přijďte se podívat do míst, kde se kdysi odehrávaly zajímavé příběhy a děly podivné věci, kde se minulost a současnost potkávají, kde možná ještě dnes najdete kousek kouzla starých příběhů ...

Na území Chrudimska-Hlinecka se nachází místa spojená s pověstmi. Nová soutěž Vás těmito místy provede. Dozvíte se spoustu zajímavého a ještě obdržíte puzzle s obrázkem mapky nakresléné paní Mgr. Evou kaválkouvou.

Pravidla soutěže:

 1) Každý, kdo má chuť zúčastnit se soutěže Za pověstmi Chrudimska-Hlinecka, si koupí Putovní knížku v některém informačním centru této oblasti (IC Chrudim, Hlinsko, heřmanův Městec, Třemošnice, Seč, Slatiňay a Nasavrky)

2) V putovní knížceje 14 krátkých pověstí a 14 kontrolních soutěžních otázek. Každí informační centrum připravilo dvě pověsti a ke každé jednu otázku.

3) Úkolem soutěžícího je navštívit všech 14 míst, o kterých hovoří jednotlivé pověstim, najít tam odpovědi na 14 otázek a získat 7 razítek pořádajících IC. V IC obdržíte část pozzle s obrázkem mapky, kde jsou motivy navštívených míst.

4) V Putovní knížce na stránkách 15 a 16 je slosovací lístek . Do něj soutěžící napíší odpovědi na otázky k jednotlivým pověstem a nechá si razítky potvrdit návštěvu všech sedmi IC. Pak doplní kontaktní údaje, slosovací lístek odstřihne a odevzdá v jednom ze zúčastněných IC nebo ho pošle poštou na adresu IC.

5) Slosovací  lístky je třeba předat nebo poslat nejpozději do 15.9. .....

6) Z předaných nebo zaslaných slosovacích lístků se správnými odpověďmi bude vylosováno 7 hlavních a 7 vedlejších cen. losování je veřejné a výsledky budou nepřítomným oznámeny na jejich uvedených kontaktech. Vylosované ceny musí být výhercem vyzvednuty do jednoho měsíce ode dne slosování (pokud není určeno jinak).

7) Datum slosování a ceny budou zveřejněny v prostorách všech zúčastněných informačních center a na jejich webových stránkách.

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies