Infocentrum Heřmanoměstecko


Autokempink Konopáč

Aktuality

 

Akce v Autokempinku Konopáč 

18. – 22. 4.      69. F.I.C.C. YOUTH Rally 2019 – ČR – Heřmanův Městec

17. – 19. 5.      Japan kemp- setkání aut

20. – 23.5.       Olympiáda mládeže DDD 2019

24. – 26. 5.      DIXIE ON THE ROAD 2019

31. 5 – 2. 6.     MR v šachách

14. – 16. 6.      54.celostátní sraz sportovních vozů Škoda

21. – 23. 6.      Relax meating

5. – 6. 7.          Divadelní představení „Světáci“ v letním kině

22. – 26. 8.      Tradiční setkání karavanistů u příležitosti pouti a posvícení v Heřmanově Městci

24. 8.               Valná hromada Federace campingu a caravaningu ČR

21. – 22. 9.      24. ročník Babího léta na Železných horách 2019

25. – 30. 9.     Ubytování na Zlatou Přilbu  

TOP 10 Železnohorského regionu

Železnohorský region je pestrou krajinou přecházející od polabských písníků, rybníků, potůčků a říček přes zvlněné podhůří s bohatým výskytem smíšených lesů až po vrcholky Železných hor se svojí dominantou, impozantní zříceninou hradu Lichnice. Vzhledem k existenci CHKO Železné hory krajina nabízí širokou škálu zachovalých přírodních krás. Na území regionu leží největší rekreační lokalita Pardubického kraje - Sečská přehrada. Zdejší krajina je jako stvořená pro toulky přírodou, které lze absolvovat pěšky, na kole i koňmo, s využitím existujících koňských rančů a jezdeckých stanic a kilometrů značených sportovních a naučných tras, v zimně udržovaných běžkařských.

 

TOP Železnohorského regionu

 1. Prales Polom – lesní komplex. Původní pralesní bukovojedlový porost s výskytem vzácných druhů hub.
 2. Archeopark Nasavrky– stálá výstavní expozice v Nasavrkách, Keltská stezka, vzdělávací programy, funkční keltská vesnice (ve výstavbě, r. dokončení 2013).
 3. Vápenka v Závratci – Berlova vápenka, Muzeum vápenictví v Železných horách – stálá výstavní expozice, naučná stezka. Součást projektu Železné hory – významná geologická oblast – ukázky historické geologické činnosti krajiny.
 4. Židovská synagoga v Heřmanově Městci – součást stálé výstavní expozice Gallery Cyrany (objekt bývalé židovské školy) – díla východočeských malířů 20. stol. (Kupka, Zrzavý, Čapek, Štýrský, Kubišta...). Židovský hřbitov – jeden z největších ve střední Evropě.
 5. Rozhledny Barborka a Boika – Boika u Českých Lhotic je volně přístupná. Součástí areálu rozhledny Barborka v Horních Raškovicích je stálá exterierová výstavní expozice kamenných a dřevěných plastik, fit stezka, naučná stezka Raškovickými lomy.
 6. NPR Lichnice – Kaňkovy hory – nejkrásnější a nejcennější místo Železných hor. Zvláště atraktivní jsou rokle Hedvíkovská a Lovětínská s převýšením 200 m.
 7. Přehradní nádrž Seč - významné rekreační středisko Pardubicka a Chrudimska. Ubytovací a stravovací kapacity, outdoorové aktivity, vodní sporty. Zříceniny hradů Oheb a Vildštejn.
 8. Zámecký areál v Cholticích – sezónní expozice (květen-říjen) Vlastivědné muzeum s barokní lékárnou a Svět vodníků a loutek černého divadla. Součást areálu přírodní rezervace Choltická obora.
 9. Nejstarší centrum turistické a rodinné rekreace Autokempink Konopáč – původně Eliščiny lázně, nyní přírodní koupaliště s moderně vybaveným autokempem s řadou volnočasových aktivit a letním kinem. Výchozí místo do Železnohorského regionu.
 10. Ranč LL Kovářov - centrum jezdecké turistiky Železných hor
 11.  

Více informací o jednotlivých atraktivitách a aktuálních akcích (měsíční kalendář), vč. podrobných propagačních materiálů a map naleznete v informačních centrech regionu: Heřmanův Městec, Nasavrky, Přelouč, Seč, Třemošnice.

DLL leták s top místy Železnohorského regionu si můžete stáhnout zde:

- přední strana

- zadní strana

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies