Infocentrum Heřmanoměstecko


Autokempink Konopáč

Aktuality

Prodej rybářských povolenek
- týdenní pro dospělé za Kč 600,. a dětských na dobu prázdnin za Kč 200,-
- prodej na recepci kempu.
- platí na místní vodu a podmínka je platný rybářský lístek

Akce v Autokempinku Konopáč 

29.-31. 05. 2020     DIXIE ON THE ROAD 2020

05.-06. 06. 2020     Dětský den s Hubertem

12.-14. 06. 2020     Celoevropské setkání osobních automobilů „ AERO“

18.-21. 06. 2020     Setkání automobilů VW Scirocco 

10.-11. 07.2020      Divadelní představení „Princ a chuďas“ v letním kině

22. 08. 2020           Nefestival

27.-31. 08.2020      Tradiční setkání karavanistů u příležitosti pouti a posvícení v Heřmanově Městci

28. 08. 2020           Valná hromada Federace campingu a caravaningu ČR

29. 08. 2020           3. Flérjarmark na koupališti

29. 08. 2020           Divadelní představení Princ a chuďas v letním kině

18.-19. 09. 2020     25.ročník Babího léta na Železných horách 2020

01.-05. 10. 2020     Ubytování na Zlatou Přilbu  

 

Tématické cyklookruhy krajem ŽH

Manuál projektu Tématické cyklookruky krajem ŽH

Železné hory a jejich podhůří jsou ideálním místem pro strávení dovolené v jakoukoliv roční dobu. Pro turisty je zde vybudována celá řada naučných a vlastivědných stezek, kilometry značených turistických, cykloturistických a jezdeckých tras, které procházejí krajinou pestrou a snadno prostupnou. To vše je doplněno velkou řadou kulturně-historických a přírodních památek a zajímavostí, ale i jiných atraktivit cestovního ruchu. Je zde také vybudovaná síť ubytovacích a stravovacích zařízení, které mohou turisté využívat.

Z důvodu jedinečnosti krajiny byl v roce 2006 vypracován incomingový projekt “Tématické cyklookruhy krajem Železných hor na území čtyř mikroregionů“ Díky spolupráci čtyř mikroregionů (Heřmanoměstecko, Podhůří Železných hor, Centrum Železných hor a Železné hory) bylo možné vypracovat komplexní projekt velmi různorodých atraktivních tras a navazujících aktivit ve větším území, které je schopno tuto pestrost nabídnout a přitom se neopakovat. Trasy jednotlivých stezek nemají žádná extrémní stoupání či sjezdy a je zde možno vytipovat trasy různé délky. Jednotlivé etapy plně respektují ochranu přírody a trvale udržitelný rozvoj území, což dokazuje i fakt, že na přípravě projektu a plánování jednotlivých tras se podíleli také pracovníci CHKO Železné hory.

Cílem projektu bylo spojit vnímání krásné krajiny i s dalšími hodnotami území a vytěžit z jeho potencionálu pro cestovní ruch naprosté maximum. Trasy byly navrženy tak, aby byly skutečně atraktivní a pestré. Nemíjejí žádnou z možností koupání a vodních sportů, žádnou kulturní památku či zajímavostí. Navíc jsou ještě doplněny o další atraktivity, kromě výše zmíněných vodních sportů, jsou to projížďky na koních či vyhlídkové lety. Projekt byl vytvořen tak, aby byl vysoce variabilní a různorodý, aby si z jejich tras mohl vybrat každý.

V projektu jsou obsaženy dva typy výsledných produktů:

-       cyklotrasy putovní

-       cyklotrasy tématické

Putovní cyklotrasy procházejí celým územím všech čtyř mikroregionů. Jsou koncipovány tak, aby procházely všechna zajímavá místa a pokrývaly co největší počet obcí sdružených v mikroregionech. Tyto cyklotrasy jsou určeny těm, kdo jsou sportovně založení a dovolenou tráví putováním na kole. Jsou vytvořeny čtyři 30-ti až 40-ti kilometrové etapy.

Tématické cyklookruhy mají charakter okruhů. To znamená, že se vždy vrací do výchozího bodu – místa ubytování. Výchozím bodem okruhů jsou místa s možností ubytování a strategickou polohou v území tak, aby bylo možné z daného místa vytvořit minimálně dva okruhy. Tyto cyklotrasy samozřejmě také procházejí nejzajímavějšími místy mikroregionů. Cyklookruhy jsou určeny hlavně rodinám s dětmi a jsou ideální při víkendovém či třídenním pobytu na území.

Z těchto cyklookruhů lze vytvořit nejrůznější kombinace, protože výchozí body obou produktů jsou totožná. Díky tomu je možno kombinovat putovní etapy, tématické okruhy a přídavné programy přesně podle nejrůznějších představ turistů. Jedinečnost těchto cyklookruhů také spočívá v snadné dopravní dostupnosti výchozích míst do jednotlivých etap. Tento fakt totiž rozhoduje o tom, zda a jak velmi budou produkty využívány. A také, zda budou využívány skutečně v té podobě, v jaké byly vytvořeny.

Součástí tohoto produktu jsou i dvě mapy (tématické a putovní) s vyznačením jednotlivých etap a jejich popisem. Jsou zde také vyznačeny jednotlivé atraktivity území, a i služby cestovního ruchu. Tyto mapy a informace můžou turisté získat v každém informačním centru regionu.

S témto turistickým projektem se občanské sdružení Železnohorský region zúčastnilo evropské soutěže EDEN (European Destinations of ExcelleNce) pořádané agenturou CzechTourism a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. I přes velkou konkurenci mnohem známějších destinací, jako je např. Česko-Saské Švýcarsko (pozdější vítěz), se umístil Železnohorský region se svým projektem na předních příčkách.

 

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies