Infocentrum Heřmanoměstecko


Autokempink Konopáč

Aktuality

Prodej rybářských povolenek
- týdenní pro dospělé za Kč 600,. a dětských na dobu prázdnin za Kč 200,-
- prodej na recepci kempu.
- platí na místní vodu a podmínka je platný rybářský lístek

Akce v Autokempinku Konopáč 

3. – 6. 10.     Ubytování na Zlatou Přilbu  

3. - 6. 10. 2019 Pobyt ve Velkém Mederu v termálních lázních, cena 2 900 Kč/osoba, plakát ke stažení zde

 

15. - 18. 10. 2019 Pobyt ve Velkém Mederu v termálních lázních, cena 2 900 Kč/osoba, plakát ke stažení zde.

 

Z potůčku potok, z říčky řeka - Železnhorský region

Železné hory a jejich podhůří jsou ideálním místem pro strávení dovolené v jakoukoliv roční dobu. Pro turisty je zde vybudována celá řada naučných a vlastivědných stezek, kilometry značených turistických, cykloturistických a jezdeckých tras, které procházejí krajinou pestrou a snadno prostupnou. To vše je doplněno velkou řadou kulturně-historických a přírodních památek a zajímavostí, ale i jiných atraktivit cestovního ruchu. Je zde také vybudovaná síť ubytovacích a stravovacích zařízení, které mohou turisté využívat.

 
 

Turistický produkte, který vznikl v Železnohorském regionu ve spolupráci s CHKO Železné hory, je projekt pod názvem „Z potůčků potok, z říčky řeka“ Tento projekt se zaměřuje převážně na vodní plochy v regionu, a to ať už na velké vodní plochy, jako jsou přehrady nebo na řeky, potoky a malé vodní toky. Projekt je také zaměřen na ekologickou výchovu.

 

Projekt je komponován dle vystihujícího názvu a jako klikatý tok říčky se vine celým územím regionu. Je rozčleněn do tří tras, které vedou dle významných toků směrem do centra regionu a k největší vodní ploše – Sečské přehradě.

Projekt je připraven formou jednodenních putování – doporučená forma je na jízdním kole. (Nejvhodnější do přírodního terénu a pohodlně slouží k překonání větší vzdálenosti).

Projekt má vytvořeny tři doporučené trasy:

1)    Mělice – Heřmanův Městec - Seč

2)    Lukavice – Nasavrky – Sečská přehrada

3)    Ronov nad Doubravou – Pekelské rybníky – Sečská přehrada

V rámci spolupráce infocenter regionu lze navržené trasy absolvovat individuálně nebo kolektivně a nebo využít služeb infocenter a nechat si vypracovat itinerář tras vč. doplňkových navazujících aktivit či právě se konaných akcí, „na míru“, dle požadavků, časové a jiné náročnosti a úrovně podávaných informací vzhledem ke struktuře zájmových skupin či školních kolektivů.

Pro kolektivy lze vytvořit víkendové či vícedenní putování s podrobnějším itinerářem s nabídkou možnosti ubytování a dalších bohatých doprovodných aktivit či akcí.

PODROBNÉ INFORMACE O PROJEKTU NALEZNETE:

- v manuálu projektu ke stažení zde

- propagační tiskovina zde

S tímto turistickým projektem se občanské sdružení Železnohorský region zúčastnilo evropské soutěže EDEN (European Destinations of ExcelleNce) pořádané agenturou CzechTourism a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies