Infocentrum Heřmanoměstecko


Autokempink Konopáč

Aktuality

 

Akce v Autokempinku Konopáč 

18. – 22. 4.      69. F.I.C.C. YOUTH Rally 2019 – ČR – Heřmanův Městec

17. – 19. 5.      Japan kemp- setkání aut

20. – 23.5.       Olympiáda mládeže DDD 2019

24. – 26. 5.      DIXIE ON THE ROAD 2019

31. 5 – 2. 6.     MR v šachách

14. – 16. 6.      54.celostátní sraz sportovních vozů Škoda

21. – 23. 6.      Relax meating

5. – 6. 7.          Divadelní představení „Světáci“ v letním kině

22. – 26. 8.      Tradiční setkání karavanistů u příležitosti pouti a posvícení v Heřmanově Městci

24. 8.               Valná hromada Federace campingu a caravaningu ČR

21. – 22. 9.      24. ročník Babího léta na Železných horách 2019

25. – 30. 9.     Ubytování na Zlatou Přilbu  

Z potůčku potok, z říčky řeka - Železnhorský region

Železné hory a jejich podhůří jsou ideálním místem pro strávení dovolené v jakoukoliv roční dobu. Pro turisty je zde vybudována celá řada naučných a vlastivědných stezek, kilometry značených turistických, cykloturistických a jezdeckých tras, které procházejí krajinou pestrou a snadno prostupnou. To vše je doplněno velkou řadou kulturně-historických a přírodních památek a zajímavostí, ale i jiných atraktivit cestovního ruchu. Je zde také vybudovaná síť ubytovacích a stravovacích zařízení, které mohou turisté využívat.

 
 

Turistický produkte, který vznikl v Železnohorském regionu ve spolupráci s CHKO Železné hory, je projekt pod názvem „Z potůčků potok, z říčky řeka“ Tento projekt se zaměřuje převážně na vodní plochy v regionu, a to ať už na velké vodní plochy, jako jsou přehrady nebo na řeky, potoky a malé vodní toky. Projekt je také zaměřen na ekologickou výchovu.

 

Projekt je komponován dle vystihujícího názvu a jako klikatý tok říčky se vine celým územím regionu. Je rozčleněn do tří tras, které vedou dle významných toků směrem do centra regionu a k největší vodní ploše – Sečské přehradě.

Projekt je připraven formou jednodenních putování – doporučená forma je na jízdním kole. (Nejvhodnější do přírodního terénu a pohodlně slouží k překonání větší vzdálenosti).

Projekt má vytvořeny tři doporučené trasy:

1)    Mělice – Heřmanův Městec - Seč

2)    Lukavice – Nasavrky – Sečská přehrada

3)    Ronov nad Doubravou – Pekelské rybníky – Sečská přehrada

V rámci spolupráce infocenter regionu lze navržené trasy absolvovat individuálně nebo kolektivně a nebo využít služeb infocenter a nechat si vypracovat itinerář tras vč. doplňkových navazujících aktivit či právě se konaných akcí, „na míru“, dle požadavků, časové a jiné náročnosti a úrovně podávaných informací vzhledem ke struktuře zájmových skupin či školních kolektivů.

Pro kolektivy lze vytvořit víkendové či vícedenní putování s podrobnějším itinerářem s nabídkou možnosti ubytování a dalších bohatých doprovodných aktivit či akcí.

PODROBNÉ INFORMACE O PROJEKTU NALEZNETE:

- v manuálu projektu ke stažení zde

- propagační tiskovina zde

S tímto turistickým projektem se občanské sdružení Železnohorský region zúčastnilo evropské soutěže EDEN (European Destinations of ExcelleNce) pořádané agenturou CzechTourism a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies